VIN – Ko tas nozīmē un no kurienes ir cēlies
Ko nozīmē nosaukums/saīsinājums
VIN, jeb Vehicle Indentification Number ir unikāls transportlīdzekļa identifikācijas numurs, kurš satur vairākus svarīgus datus, kuri attiecas uz automašīnu. VIN satur starp citiem tādu informāciju: ražošanas valsts, modeļa gads, piedziņas veids, dzinēja versija, aprīkojuma versija.
No kurienes ir cēlies
VIN numurus pirmo reizi sāka lietot ASV 1954.gadā. Automašīnu ražotāji tolaik sāka tādā veidā atzīmēt savas automašīnas. Tāds identifikācijas veids pārgāja arī uz Eiropu. Tomēr pirmie numuri izskatījās ļoti dažādi. Tikai astoņdesmitajos gados (bet precīzi 1981.gadā), visas pasaules ražotāji kopā ar amerikāņu ražotājiem izstrādāja standartu šajā ziņā.
1981.gadā Highway Traffic Safety Administration Amerikas Savienotajās Valstīs vienojās par 17-zīmju VIN numuru, kurā nevar iekļaut I (I), O (o) un Q(q) burtus (lai izvairītos no sajaukšanas ar cipariem 1 un 0).
Tika izstrādāts kopīgs standarts, kas atvieglo darbu policijai, apdrošināšanas kompānijām un lietotu automašīnu pārdevējiem. Kopš tā brīža katrai automašīnai VIN numurā ir 17 zīmes – burti un cipari.

Pirms iegādāties automašīnu, ir vērts pārbaudīt tās vēsturi ar VIN palīdzību.

 
VIN numura dekodēšana