Vai zini, ka visa informācija par konkrētu automašīnu ir iekļauta vienā kodā? Pērkot automašīnu, it īpašu lietotu, ir vērts pārbaudīt, kur ir VIN un ko nozīmē tā burti un cipari. Ar mums VIN atšifrēšana Tev nekad nebūs problēma.

Kas ir VIN?

VIN (Vehicle Identification Number) ir nekas cits kā virsbūves numurs. Tas ir individuāls numurs katrai automašīnai, kuru piešķir ražotājs. Katram automašīnu zīmolam ir sava kodēšanas sistēma. Lai VIN atšifrēšana notiktu bez problēmām, ir vērts zināt dažus noteikumus, kurus izmanto dažādi zīmoli.

VIN atšifrēšana. No kā sastāv numurs?  

VIN numurs sastāv no 17 zīmēm, kur izmanto ciparus un burtus. Kodā tomēr neatradīsim tādus burtus kā I, O, Q, lai nesajauktu tos ar cipariem 1 un 0. VIN kods sastāv no trīs sekcijām:

  • VMI- tas ir pasaules kods ražotāja identifikācijai (World Manufacturing Identifier). Šis kods sastāv no trīs zīmēm un nosaka transportlīdzekļa ražotāju, kā arī automašīnas ražošanas reģionu.
  • VDS- tas ir galvenais transportlīdzekļā identifikācijas numurs (Vehicle Descriptor Section), kas sastāv no 6 zīmēm. Tajā ietilpst informācija par automašīnas tipu, virsbūvi un konstrukciju.
  • VIS- tas ir kods, kas tiek izmantots konkrētas automašīnas identifikācijai (Vehicle Indicator Section). Sastāv no 8 zīmēm. VIS kodā ir iekļauta informācija par ražošanas gadu, rūpnīcu un sērijas numuru.

Kur atrast VIN numuru?

Ja jau zinām, kā izskatās VIN atšifrēšana, tad paliek jautājums, kur šo numuru meklēt? Izrādās, ka VIN numurs atkarībā no transportlīdzekļa modeļa var atrasties dažādās vietās. Visbiežākās VIN numura atrašanās vietas ir:

  • Vieta, kur vējstikls savienojas ar paneli vadītāja pusē
  • Durvju aizvēršanās vietā
  • Virs labā riteņa
  • Dzinēja stiprinājumu labajā pusē
  • Grīda pie priekšējā sēdekļa
  • Bagāžnieka grīdas labā puse

VIN atšifrēšanai nav nepieciešams meklēt numuru pa visu automašīnu. VIN numurs ir pieejams arī tādos dokumentos kā tehniskās apskates dokumenti vai reģistrācijas dokumentu E lauks.

Apzināts klients

Daudzi lietoto automašīnu pircēji netic pārdevējiem un paši rūpīgi pārbauda automašīnas vēsturi. Iekšlietu Ministrija nodrošināja iespēju katram autovadītājam pārbaudīt automašīnas vēsturi internetā. Tam ir nepieciešams VIN numurs, reģistrācijas numurs un pirmās reģistrācijas datums. Izmantojot tādus datus var precīzi pārbaudīt transportlīdzekļa zīmolu, modeli, ražošanas gadu, tehniskās apskates un apdrošināšanas norisi. Visa šī informācija viennozīmīgi būs noderīga visiem, kas pērk lietotās automašīnas.

Pateicoties atrast-vin.com vietnei VIN atšifrēšana nekad nav bijusi tik vienkārša. Vietnei ir bagāta automašīnu bāze, kur viegli un saprotami var iegūt informāciju par precīzu VIN numura atrašanās vietu transportlīdzeklī. Pārliecinies pats, cik tas ir vienkārši.

VIN numurs daudziem ir nesaprotamas zīmes un cipari. Patiesībā tas ir kods, kurā ir pieejama visa informācija par automašīnu. Ir vērts zināt, kā izskatās VIN atšifrēšana un kur šis numurs atrodas konkrētas automašīnas gadījumā.

 

Pirms iegādāties automašīnu, ir vērts pārbaudīt tās vēsturi ar VIN palīdzību.

 
VIN numura dekodēšana