6. aprīlis ir diena, kad automašīnu navigācija daudzos transportlīdzekļos var radīt vadītājiem daudz problēmu. Izrādās, ka dažas ierīces tikko pārtrauca darbu. Mēs zinām, kāpēc tas notika. Visi, atjaunojot nedēļu numerāciju, kas notiek reizi 19 gados.

Numerācijas skaitītāja maiņa notiek reizi 19 gados. Pēdējais notika 2019. gada 6. aprīlī. Daži automašīnu navigatori var būt radījuši problēmas vai vienkārši pārtraukuši darbu. Šis ir iknedēļas nedēļu atiestatīšanas notikums (WNRO) GPS satelītu sistēmā.

Digitizācijas ministrija, atsaucoties uz ASV Navalas observatorijas datiem, ziņoja, ka GPS navigācijas problēma neattiecas uz GPS uztvērējiem, kas ražoti pēc 2010. gada. Vecāki var pārtraukt darbu, un tie būs attiecīgi jāatjaunina.

Numerācijas nedēļas

Nedēļas numerācijas atiestatīšanu var salīdzināt ar skaitītāja atiestatīšanu, kad skaitlis sasniedz 99 999. Tad skaitītājs parādīsies skaitlī 0. GPS ierīce parādīs informāciju par tā saukto Nulles nedēļa. Tas tiek skaitīts no 1980. gada 6. janvāra. Praksē tas nozīmē, ka GPS mums pateiks, ka tas ir 1980. gads. Vai mēs atgriežamies laikā?

Nedēļas numerācijas skaitītāja maiņa notiek reizi 19 gados. Tas ir saistīts ar rakstāmajiem datiem, kur tika izmantots 10 bitu skaits. Tas nozīmē, ka nedēļas skaitītājs ir skaitļu diapazons no 0 līdz 1023.

Digitalizācijas ministrija arī atgādināja, ka nav skaidrs, kā tieši šīs automobiļu ražotāji un GPS ierīces pārvarēja šīs izmaiņas. Paši ražotāji, piemēram, Garmin un TomTom, atjaunināja savus lietotājus ar atjauninājumiem. Tomēr vairums automašīnu ražotāju norāda, ka nedēļu numerācijas maiņa negatīvi neietekmēs automašīnās uzstādīto navigāciju.

Avots: auto-swiat.pl

 
VIN numura dekodēšana