• Jaunais priekšējo sēdekļu dizains palielina vadītāja un pasažieru komforta līmeni
  • Labāks mugurkaula atbalsts jostas daļā un iegurņa līmenī, stabilizē sēdošo ķermeni un samazina nogurumu garāku braucienu laikā
  • Aizmugurējo sēdekļu pasažieriem ir labāks atbalsts, biezāki sēdekļu spilveni un papildu kāju telpa
  • Vienkāršāka vadības ierīču darbība un labāka ergonomika samazina stresu braukšanas laikā

Izstrādājot nākamās paaudzes Jazz, Honda inženieri un stilisti koncentrējās uz lielāka komforta nodrošināšanu vadītājam un pasažieriem, kas kļuva par prioritāti visu lēmumu pieņemšanā. Vienlaikus tika panākta vienošanās par dizainu, stilu un ergonomiku, apzinoties, ka visi automašīnas elementi ir vienas dizaina komandas darbs, kura rezultāts bija sasniegt nepieredzētu komfortu un plašumu šajā segmentā un skaidru progresu salīdzinājumā ar iepriekšējā paaudze.

Augstu standartu sasniegšanas atslēga ir jaunizveidotā krēsla struktūra, kas nodrošina labāku ķermeņa atbalstu. Jaunā konstrukcija aizstāja iepriekš izmantotās S-veida atsperes gan priekšējo sēdekļu aizmugurē, gan sēdekļos. Plašāka sēdekļa ieviešana ļāva palielināt tā oderes biezumu par 30 mm, kas nodrošināja maigumu tūlīt pēc vietas uzņemšanas. Jaunā struktūra un biezāka odere ļauj mēreni novirzīt sēdekli, bet – pats galvenais – tie neļauj pilnībā izmantot elastīgo diapazonu.

Uzlabotais sēdekļa atzveltnes dizains nodrošina labāku mugurkaula atbalstu jostas rajonā un iegurņa līmenī. Tas samazina pasažieru slodzi uz gurniem un jostasvietu garu braucienu laikā. Turklāt jaunais sēdekļa dizains palīdz uzturēt ērtu, stabilu stāvokli pagriežoties un uz nelīdzenām virsmām.

Jaunie sēdekļi ir šaurāki atzveltnes augšējā daļā, kas nodrošina labāku sānu atbalstu pasažieru mugurai. Šis konusveida dizains arī nodrošina vairāk vietas starp priekšējiem atzveltnēm, atvieglojot saziņu starp priekšējiem un aizmugurējiem pasažieriem. Sēdekļa zemākais punkts ir 14 mm tuvāk zemei, kas apvienojumā ar sēdekļu noapaļotām pusēm padara iekļūšanu automašīnā un izkāpšanu no tās.

“Honda cenšas saviem klientiem sniegt interjera komfortu un visaugstāko ceļojuma prieku,” sacīja “Honda Jazz” projekta vadītājs Takeki Tanaka. “Mēs izskatījām katru jaunā Jazz elementu, sākot no sēdekļu materiāliem un novietojuma, beidzot ar automašīnas dizainu, un tajā pašā laikā izpētījām topošo pasažieru anatomiju, lai viņiem piedāvātu izcilu komfortu. Jaunākais Jazz faktiski ir saglabāts plaša un praktiska, mūsdienīgāka modeļa reputācija, kas būs jūtama ikdienas lietošanā. ”

Arī Honda inženieri un dizaineri strādāja kopā, lai uzlabotu aizmugurē sēdošo pasažieru ērtības. Eņģu pārvietošana no aizmugurējā sēdekļa atzveltnes rāmja ir padarījusi dīvānu ērtāku. Sēdekļa rāmis ir mainīts, ļaujot izmantot 24 mm biezāku oderi.

Ergonomisks telpas plānojums

Komandu sinhronā darbība nākamās paaudzes Jazz projektēšanas laikā ļāva saglabāt līdzsvaru attiecībā uz automašīnas struktūras, sēdekļu un vadības ierīču attīstības attīstību un rezultātā uzlabot vadītāja ērtības. Ir veiktas vairākas smalkas korekcijas, kas ievērojami samazina fizisko nogurumu braukšanas laikā.

Ergonomiskie uzlabojumi ietver dziļāku bremžu pedāļa stāvokļa maiņu, atbrīvojot papildu vietu kājām, vienlaikus samazinot nepieciešamību pielāgot sēdvietu. Ir modificēts arī pats bremzes pedālis, kas, mainot leņķi par 5 grādiem, ļauj dabiskāk novietot pēdas un efektīvāk darbināt pedāļa sviru. Tajā pašā laikā sēdeklis tika pārveidots, lai nodrošinātu optimālu augšstilba atbalstu.

Iestatīt komfortablu vadītāja stāvokli ir vieglāk, pateicoties regulēšanas diapazona palielinājumam stūres statnes gareniskajā asij, kuru tagad var pagarināt par 14 mm tuvāk vadītājam. Stūres rata leņķis uz vertikālās ass ir samazināts par 2 grādiem, tāpēc tas ir iestatīts vertikālāk nekā iepriekšējā modelī un vairāk vērsts pret vadītāju. Šo izmaiņu rezultātā ir samazinājies ieroču kustības diapazons, kas nepieciešams, lai ērti satvertu stūri. Tas uzlaboja ieroču stāvokli attiecībā pret krēsla sēdekli, palielinot šo attālumu par 18 mm.

Pārdomātas konstrukcijas izstrādes modifikācijas, kas palielina salona aizmugures komfortu, nozīmēja, ka otrās rindas pasažieri gūst labumu arī no lielākā segmenta kājām šajā segmentā (989 mm). Tas kļuva iespējams, pateicoties priekšējo sēdekļu nobīdei un plašākiem attālumiem. Degvielas tvertne – neparasti šīs klases automašīnām – atrodas grīdas centrā, zem priekšējiem sēdekļiem. Pateicoties tam, Jazz uztur ārkārtīgi funkcionālu aizmugurējo sēdekļu salokāmo sistēmu – Magic Seats, kas dod iespēju pacelt un nolaist sēdekļus daudzās konfigurācijās un elastīgi noformēt kravas vietu.

Izmantojot visus iespējamos veidus, lai uzlabotu pasažieru komfortu un palielinātu salona ergonomiku un plašumu, un, galvenokārt, iekļaujot šos pieņēmumus katrā projektēšanas procesa posmā, Honda ir radījis jaunu, pievilcīgu piedāvājumu kompakto automašīnu segmentā. Rezultāts ir pilnīgi jauns hibrīds pilsētas auto, kas atbilst mūsdienu patērētāju vajadzībām un apvieno izcilu ekonomiju ar ārkārtēju ikdienas funkcionalitāti.

Avots: Honda

VIN numura dekodēšana