• Ford iepazīstina ar mīksto hibrīda piedziņu ar vislabāk pārdoto Fiesta; EcoBoost Hybrid ar 48 voltu sistēmu nodrošina degvielas patēriņa samazinājumu par 5%, palielinot braukšanas prieku.
  • Adaptīvā kruīza kontrole (ACC), bagātināta ar Stop & Go sistēmu, ātruma atpazīšanas zīmju atpazīšanas sistēmu, ļauj ērti pārvietoties pilsētā, bieži apstādinot automašīnu un braucot pa šoseju.
  • FordPass Connect modems nodrošina ērtu darbību un, cita starpā, ļauj attālināti bloķēt un atbloķēt, izmantojot FordPass mobilo lietojumprogrammu.

WARSAW, 2020. gada 9. jūnijs – populārais Ford Fiesta kompaktais hečbeks – Ford vislabāk pārdotais modelis Eiropā – tagad ir pieejams ar elektrificētu piedziņas vilcienu.

Pateicoties labākam sniegumam un ātrākai auto reakcijai, Ford EcoBoost hibrīda spēka piedziņas dzinēji Fiesta vadītājiem piedāvās lielāku degvielas ekonomiju un uzlabotu “braukšanas prieku”.

Tika ieviesta viegla hibrīda 48 voltu uzstādīšana kopā ar sarežģītām jaunām vadītāja palīdzības sistēmām, piemēram, adaptīvo kruīza kontroli ar Stop & Go funkcijām, sistēmu ātruma ierobežojuma zīmju atpazīšanai un transportlīdzekļa noturēšanai uz joslas, kuras mērķis ir samazināt spriegums, braucot pa šosejām un pilsētā .1

“Fiesta labāko klases braukšanas rādītāju uzlabošana ar EcoBoost Hybrid sistēmu nozīmē, ka klientiem būs vēl lielāka jauda un viņi retāk apmeklēs degvielas uzpildes stacijas,” sacīja Roelant de Waard, Ford of Europe mārketinga, pārdošanas un servisa viceprezidents. – Fiesta EcoBoost Hybrid vairāk Ford vadītājiem ļaus izjust elektriskās piedziņas priekšrocības nekā jebkad agrāk.

Ford ir apņēmies piedāvāt katra Eiropā ieviestā pasažieru transportlīdzekļa elektrificētu versiju, tāpēc līdz nākamā gada beigām tas palielinās elektrificēto transportlīdzekļu klāstu Eiropā līdz 18 modeļiem.

Tradicionālie Fiesta spēka piedziņas mehānismi ir pilnveidoti, pateicoties jaunās paaudzes 1,0 litra EcoBoost benzīna motoram un savienojumam ar septiņu ātrumu divsajūgu automātisko pārnesumkārbu, lai samazinātu degvielas patēriņu un CO2 izmešu daudzumu.

Turklāt Fiesta tagad ir labāk savienots, pateicoties FordPass Connect modemam, kas aprīkots ar standarta aprīkojumu, kas nodrošina vairākas funkcijas, izmantojot FordPass mobilo lietotni, kas atvieglos automašīnas lietošanu un sniegs īpašniekam lielāku gandarījumu.3

Daudzveidīgais Ford Fiesta modeļu klāsts ietver stilīgās Fiesta Trend un Fiesta Titanium versijas, SUV iedvesmoto krosoveru Fiesta Active, sportisko Fiesta ST-Line un ekskluzīvo Fiesta Vignale trīs un piecu durvju virsbūves versijās dažādām versijām. . 2019. gadā Ford Eiropā pārdeva 227 100 Fiesta modeļus.

Ietaupot hibrīdas EcoBoost sistēmas

Tagad Fiesta vadītāji var izmantot uzlaboto mīksto hibrīdu sistēmu EcoBoost Hybrid, kas pirmo reizi tika ieviesta markas vieglajā automašīnā 2019. gada beigās, jaunajā Ford Puma krosoverā.

Fiesta EcoBoost Hybrid modeļi tiek piedāvāti divos variantos ar jaudu 125 ZS un 155 ZS. Standarta ģeneratoru ir aizstājis ar starteri / ģeneratoru (BISG), kuru darbina josta, kas ļauj atgūt enerģiju ātruma samazināšanas un pārvietošanās laikā un izmantojot to, lai uzlādētu ar gaisu dzesējamu litija jonu akumulatoru komplektu ar nominālo spriegumu 48 V.

BISG darbojas arī kā elektromotors, vienmērīgi sadarbojoties ar trīscilindru sadedzināšanas ierīci ar maziem iekšējās berzes zudumiem, izmantojot uzkrāto enerģiju, lai stiprinātu griezes momentu normālas braukšanas un paātrinājuma laikā, kā arī lai darbinātu transportlīdzekļa elektrisko aprīkojumu.

Viedā, pašregulējošā mīkstā hibrīda sistēma pastāvīgi uzrauga, kā tiek izmantots transportlīdzeklis, lai noteiktu, kad un kā intensīvi uzlādēt akumulatoru. Tas ļauj gūt taustāmus ieguvumus un izmantot akumulatorā uzkrāto enerģiju saskaņā ar vienu no diviem rīcības plāniem:

  • Griezes momenta aizstāšana, izmantojot BISG elektromotoru, tādējādi sistēma nodrošina griezi līdz 24 Nm, samazinot benzīna motora slodzi. Rezultātā tas samazina CO2 izmešus no 91 g / km NEDC (112 g / km WLTP) un degvielas ietaupījumus no 4,0 l / 100 km NEDC (no 5,0 l / 100 km WLTP), pateicoties griezes momenta aizstāšanai, 125 ZS EcoBoost hibrīda sistēma nodrošina par 5% zemāku degvielas patēriņu salīdzinājumā ar tradicionālo 1,0 litra EcoBoost benzīna motoru ar tādu pašu jaudu (NEDC) un līdz 10% pilsētas satiksmē, kā apstiprina Ford testa dati,
  • Griezes momenta papildināšana, izmantojot BISG elektromotoru, lai palielinātu kopējo sistēmā pieejamo griezes momentu par 20 Nm virs līmeņa, kuru sasniedz tikai benzīna motors ar pilnu slodzi, un nodrošina 240 Nm griezes momentu 155 ZS motoram un par 50% lielāks zemāks griezes momenta diapazons.

BISG arī ļāva Ford inženieriem samazināt 1,0-EcoBoost dzinēja kompresijas pakāpi un izmantot lielāku turbokompresoru, kuru viņi nolēma ierobežot lēnākas reakcijas uz akseleratora pedāli iedarbību. Tas bija iespējams, pateicoties papildu griezes momenta izmantošanai, kas arī palielināja dzinēja un turbokompresora ātrumu.

Jaudīgāks BISG ļauj arī Fiesta EcoBoost Hybrid modelī izmantot automātiskās palaišanas-apturēšanas sistēmu, lai paplašinātu braukšanas scenāriju klāstu, kurā tā darbojas. Tas nodrošina arī vēl lielākus degvielas ietaupījumus, pat braucot līdz pieturai ar ātrumu, kas mazāks par 25 km / h, pat ja transportlīdzeklis darbojas pārnesumā ar nospiestu sajūga pedāli.

Gan Fiesta EcoBoost Hybrid, gan versijas ar tradicionālajiem benzīna dzinējiem – ar 95 ZS un 125 ZS – zem pārsega darbojas jaunākās paaudzes godalgotais 1,0 litru EcoBoost dzinējs ar cilindru deaktivizācijas sistēmu.

Sistēma palielina ekonomiju, automātiski pārtraucot degvielas padevi un viena no motora cilindru vārstu darbību apstākļos, kad nav nepieciešama pilnīga pārvietošanās, piemēram, braucot krastā vai braucot ar mazu enerģijas patēriņu. Vienu no cilindriem var deaktivizēt vai restartēt 14 milisekundēs, t.i., 20 reizes ātrāk nekā acs mirkšķināšana, bez kompromisiem attiecībā uz veiktspēju vai motora kultūru.

EcoBoost 1 litra benzīna motors ar 125 Zs ir pieejams ar jaunu septiņu ātrumu divsajūgu un automātisko pārnesumkārbu, kas piedāvā vienmērīgu pārnesumu pārslēgšanu, efektīvi palielinot braukšanas komfortu un ietaupot degvielu līdz pat 15%, salīdzinot ar iepriekš uzstādīto 100 zirgspēku jaudu. EcoBoost 1 dzinējs, 0 litru, nodod jaudu, izmantojot sešu ātrumu automātisko pārnesumkārbu (NEDC), neskatoties uz jaudas pieaugumu par 25%. – Tiem autovadītājiem, kuri plāno lielu nobraukumu, joprojām tiek piedāvāts TDCi dīzeļdzinējs ar 1,5 litru tilpumu un 85 ZS.

Uzlabotā un savienotā Fiesta

Ar Fiesta ieviestās sistēmas nodrošina ceļošanu pilnveidotā, relaksējošā vidē ar iespēju uzturēt pastāvīgu kontaktu ar pasauli, kā arī bez traucējumiem pilsētā, bieži apstādinot automašīnu un braucot pa šoseju.

Pieejamā adaptīvā kruīza kontrole (ACC), kas bagātināta ar Stop & Go sistēmu un ātruma atpazīšanas zīmju atpazīšanas sistēmu, ļauj jums saglabāt drošu attālumu no priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Sistēma arī palīdz samazināt stresu garu braucienu laikā, pielāgojot transportlīdzekļa ātrumu attiecīgajā vietā spēkā esošajiem ierobežojumiem, novērojot ceļa zīmes, kas novietotas uz ceļa un virs ceļa.

Stop & Go – pieejams modeļiem ar septiņu ātrumu divkārša sajūga automātisko pārnesumkārbu – ļauj ACC sistēmai pilnībā apturēt transportlīdzekli, kad nepieciešams apstāties un iedarbināt, un automātiski pārvietoties aiz iepriekšējās automašīnas, ja apstāšanās laiks bija mazāk nekā 3 sekundes. Ja apstāšanās laiks pārsniedz 3 sekundes, vadītājs, lai sāktu braukšanu, var nospiest stūres rata pogu vai viegli nospiest gāzes pedāli.

Borta modems FordPass Connect, kas pieejams standarta aprīkojumā, kas klientiem ļauj attālināti vadīt izvēlētās transportlīdzekļa funkcijas no jebkuras vietas, izmantojot mobilo ierīci un FordPass lietotni. Papildus palīdzībai plānot ātrākus, mazāk saspringtus braucienus, pateicoties navigācijas sistēmas navigācijas atjauninājumiem reāllaikā, tā piedāvā durvju slēdzeņu tālvadību un atbloķēšanu, kā arī motora attālo iedarbināšanu4 versijās, kas aprīkotas ar septiņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu, kā arī transportlīdzekļa atrašanās vieta, transportlīdzekļa statuss, kas informē par degvielas līmeni tvertnē, trauksmes sistēmas stāvokli, nepieciešamību mainīt eļļu utt.

Tika uzlabota arī komunikāciju un izklaides sistēma SYNC 35, pateicoties jaunajai lietotāja saskarnei ar lielākām pogām, kas parādītas 8 collu krāsainā skārienekrānā, palielinot intuitivitāti un lietošanas ērtumu. Sistēma ir savietojama ar Apple CarPlay un Android Auto ™ un neprasa papildu maksu. Tiek piedāvāts arī jauns indukcijas lādētājs, kas palīdz pasažieriem uzlādēt viedtālruņus ceļojuma laikā.

Vairāk jaunumu par Fiesta versiju:

  • Fiesta Active un ST-Line versijās aktīvajā stāvvietu asistentā (APA) ir saņemta perpendikulāra stāvēšanas funkcija, kas atvieglo automašīnas novietošanu, nelietojot rokas paralēli citām automašīnām,
  • Brīdinājumu sistēma transportlīdzekļiem uz sānu ceļa ar aktīvu bremzēšanas palīdzību – brīdina autovadītājus, kas brauc atpakaļgaitā no stāvvietas, par transportlīdzekļiem, kas tuvojas tai un kuri varētu atrasties sadursmes maršrutā. Sistēma var iedarbināt bremzes, lai izvairītos no sadursmes vai mazinātu tās sekas, ja vadītājs nereaģē uz iepriekšējiem brīdinājumiem,
  • Jaunie sporta un bezceļa braukšanas režīmi Fiesta Active versijā – papildus pašreizējai normālajai, ekoloģiskajai un slidenajai virsmai – palīdz autovadītājiem pilnībā izmantot Fiesta braukšanas priekus un uzturēt transportlīdzekļa dinamiku uz mīkstas un brīvas virsmas,
  • Izvēles B&O premium skaņas sistēmas zemfrekvences skaļrunis tika pārvietots uz riteņa arku, kas palielināja bagāžas laukumu un ļāva versijām ar B&O sistēmu ievietot bagāžniekā rezerves riteni.

– Fiesta tagad sniedz vairāk prieka nekā jebkad agrāk. Izmantojot FordPass Connect, jūs varat to aizvērt un atvērt, atrast stāvvietā, pārbaudīt savu pēdējo braucienu un pārliecināties, ka jums ir pietiekami daudz degvielas, lai brauktu – tas viss ir jūsu rokās, tāpēc jūs vienmēr esat gatavs doties, “sacīja Roelants de Veards.

Avots: Ford Polska