Daudzās valstīs putnu pūtītes trāpīšana tiek uzskatīta par zīlnieci, bet putnu izkārnījumiem uz automašīnas var būt nopietnas sekas lakai. Par laimi, Ford transportlīdzekļi šajā ziņā tiek pārbaudīti ar mākslīgo putnu mēslu palīdzību.

Sintētiskais guano, kas izstrādāts laboratorijā, tika sagatavots ar tādu rūpību par reālismu, ka tas pat var atspoguļot dažādu putnu sugu dažādās diētas Eiropā – un tādējādi atšķirīgu skābumu.

Paraugus, kas izsmidzināti uz testa paneļiem, pakļauj krāsnī 40 ° C, 50 ° C un 60 ° C temperatūrā novecošanai, lai modelētu klienta reālo automašīnas darbību ekstremālos laika apstākļos un palielinātu krāsas korozijas aizsardzības robežas līdz kritiskajiem parametriem. . “Putnu izkārnījumu pārbaude” ir tikai viens no testiem, kas tiek pakļauti lakai. Vēl viens ir izsmidzinātās fosforskābes tests, kas sajaukts ar ziepju mazgāšanas līdzekli un sintētisko ziedputekšņiem, lai vēlāk testa paneļus 30 minūtes žāvētu krāsnīs 60 ° un 80 ° C temperatūrā. Pārbaudei ir jāpalīdz aizsargāt pret gaisā esošām daļiņām, piemēram, ziedputekšņiem un lipīga koka sula.

Pavasara tīrīšana

Pavasaris un vasara var būt īpaši bīstami laku pārklājumiem ne tikai tāpēc, ka ir pastiprināti pakļauti putnu uzbrukumiem, bet lakām ir tendence samazināt cietību un izplesties intensīvā saules gaismā. Atdziestot, tie sarūk, un visi netīrumi, ieskaitot putnu mēslus, iekļūst to ārējā slānī. Ja viņi uz transportlīdzekļa paliek ilgāk, viņi var atstāt paliekošas zīmes, kurām nepieciešama īpaša kosmētiskā darbība.

Precīzi izvēloties pigmentus, sveķus un piedevas, kas ir daļa no spīdīgās aizsargājošās lakas, Ford speciālisti palielina garantiju, ka krāsas pārklājumi ir noturīgi pret šāda veida piesārņojumu neatkarīgi no laika apstākļiem.

Zinātniskais putnu guano

Putnu izkārnījumi bieži ir melnbalti, bet tas nav viss, ko jūs par tiem zināt. Baltā daļa ir urīnskābe un ir līdzvērtīga urīnam, kas putniem veidojas urīnceļos. Pārējais veidojas gremošanas sistēmā un, lai arī abas sastāvdaļas var izdalīties vienlaikus, tas notiek tik ātri, ka tās nespēj sajaukt.

Citas Ford nagu lakas pārbaudes

Citos lakas testos ietilpst: ilgstoša ultravioletā spektra iedarbība līdz 6000 stundām (250 dienām) gaismas laboratorijā – piecu gadu darbības imitēšana gaišākajā vietā uz zemes, testi, lai novērtētu izturību pret ārējiem atmosfēras apstākļiem: sasalšana zemākā temperatūrā nulle, izdzīvošana zem ziemas netīrumiem ceļa sāls kamerā ar augstu mitruma līmeni un pakļauta simulētam degvielas piesārņojumam, kas rodas, pārpildot degvielu, uzpildot degvielu degvielas uzpildes stacijā.

Kā jūs iztīrāt putnu mēslu automašīnu?

Putnu izkārnījumu atstāšana uz auto krāsas nav laba ideja. Ikvienam automašīnas īpašniekam regulāri jāmazgā transportlīdzeklis ar sūkli un remdenu ūdeni ar neitrālu pH šampūnu un nekavējoties no krāsas viegli jānoņem pat nekaitīgas izskata vielas. Virsmas vaskošana vienu vai divas reizes gadā palīdz palielināt lakas izturību pret smagākajiem gaisa uzbrukumiem, vienlaikus aizsargājot tās spīdumu.

“Tagad, kad tik daudz cilvēku paliek mājās un viņu automašīnas stāv dīkstāvē, putnu draudi ir lielāki nekā parasti. Ir saprātīgi notīrīt netīrumus pirms to cepšanas, bet mūsu klienti vismaz var novērtēt darbu, ko mēs ieliekam aizsargājošu laku.”

André Thierig, menedžeris, Core Engineering Paint, w Ford of Europe

VIN numura dekodēšana